Terraco ecoTHERM Isı Yalıtım Mantolama Sistemi

terraco
terraco

Terraco ecoTHERM Isı Yalıtım Mantolama Sistemi
Terraco ecoTHERM ısı yalıtım mantolama sistemi gerek yeni yapıların yalıtımı ve gerekse renovasyon uygulamaları için geliştirilmiş TS 13499 / 13500 belgeli en yaygın kullanıma sahip yalıtım sistemidir. Standart ve karbonlu 16-20 kg/m3 yoğunluklu EPS (Expanded Polistren) yalıtım mantolama levhası, 28-32 kg/m3 yoğunluklu ve düşük su emme özellikli XPS (Extrude Polistren) yalıtım mantolama levhası veya özellikle yangın yalıtımının da istendiği veya gerekli olduğu uygulamalar için geliştirilmiş 150-180 kg/3 yoğunluklu ve A1 yanmaz sınıf özellikli Taşyünü yalıtım levhası ve birbirleri ile tam uyumlu alüminyum su basman profili, E-Glass donatı filesi, fileli PVC köşe profili ve yüzey türüne uygun sistem dübellerinden oluşan dış cephe ısı yalıtım sistemdir. Akrilik, silikonlu ve elastomerik son kat kaplama çeşitleri ile kullanıcısına oldukça geniş bir bitiş yüzey seçeneği sunmaktadır. Terraco ecoTHERM Isı Yalıtım mantolama Sistemi ayrıca fuga profili, dilatasyon profili, pencere kenar profili, denizlik uzatma profili vb özel profiller ile detay çözümleri için isteğe bağlı aksesuarları da sunmaktadır.
ecoTHERM Styrofix mantolama Levha Yapıştırıcısı

TERRACO

ecoTHERM Styrofix mantolama Levha Yapıştırıcısı, dış cephe ısı yalıtımında kullanılan yalıtım levhalarının yapıştırılması amacı ile geliştirilmiş çimento-akrilik esaslı özel bir yapıştırma malzemesidir. Yüzey ile yalıtım levhası arasında mükemmel yapışma sağlar. Hazır karışım olduğundan, sadece su katarak istenilen kıvam elde edilir. Kullanımı kolay ve uygulandığı yüzeyde yalıtım levhası ile yüzey arasında mükemmel bir yapışma sağlayabilen özel bir yapıştırma harcı olup aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Suya dayanıklıdır
  • Aderansı yüksektirMükemmel eğilme-çekme sonucu verir
  • Kullanımı kolaydır

TERRACO

ecoTHERM Styrobond mantolama levhası sıvası, ısı yalıtım mantolama sistemi için özel olarak geliştirilmiş, çimento esaslı, polimer ve lif takviyeli, yüksek kaliteli sıvadır. Isı yalıtım levhasına mükemmel yapışma özelliğine sahiptir. Yapısında bulunan lifler sayesinde sıcaklık farklılıklarından doğan gerilmeleri ve titreşimleri absorbe eder, çatlama riskini en aza indirir. Hazır karışım olduğundan, sadece su katarak istenilen kıvam elde edilebilir. • Zorlu hava şartlarına dayanıklıdır • Isı yalıtım levhalarına (EPS, XPS, MW) mükemmel yapışır • Su buharı geçirgenliği yüksektir. • Darbeye dayanıklıdır, çatlamaz, dökülmez • Kullanımı kolaydır
ecoTHERM ısı yalıtım paketi levhaları, 16-30 kg/m3 yoğunlukta EPS/Karbonlu EPS , 28-32 kg/m3 yoğunlukta XPS ve 150-180 KG/m3 yoğunluk aralığında Taşyünü levhalardan oluşmaktadır. Yalıtım levhaları TS925 standardına uygun olarak yalıtım paketi içerisinde istenilen kalınlıklarda teslim edilmektedir.

Terraco ecoTHERM ısı yalıtım Mantolama sistemi için tasarlanan donatı filesi, üstün alkali dayanımlı, E-Glass, 160 gr./m2 ağırlıkta, çekme mukavemeti >2000 N/5cm2 değeri ile yalıtım sistemi üzerinde almaktadır.

ecoTHERM ısı yalıtım sistemi içerisindeki yalıtım dübelleri plastik ve çelik çivili olmak üzere yüzey durumuna göre tuğla, gazbeton ve OSB dübellerinden oluşmaktadır.

Terraco

 

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Yardım istermisiniz?
Merhaba
Terraco ecoTHERM Isı Yalıtım Mantolama Sistemi ile ilgili bilgi almak istermisiniz?