iç cephe ısı yalıtımında mavikale Blue’s Alçıpan levha kullanılması

iç cephe ısı yalıtımında mavikale Blue's Alçıpan levha kullanılmasıiç cephe ısı yalıtımında mavikale Blue’s Alçıpan levha kullanılması Mavikale BLUE’SAFE iç cephe ısı yalıtım Çözümü dış cepheye bakan duvarların içeriden pratik, hızlı ve güvenilir bir şekilde yalıtılabilmesi için geliştirilmiş bir sistemdir. BLUE’S Alçı;Mavikale Blue’safe STYROFOAM IB ısı yalıtım levhası ile alçı karton levhadan oluşan hazır kompozit bir yapı elemanıdır. Herkesin bilip tanıdığı alçıpan malzemenin arka yüzüne ısı yalıtım malzemesi konulur. Bu sayede kolay bir şekilde izolasyon yaparken iç cephede mükemmel bir dekorasyon’da yapmış olursunuz.

iç cephe yalıtım malzemesi Mavikale blue’safe STYROFOAM IB, kapalı gözenekli, bünyesine su emmeyen, bina ömrü boyunca ısı yalıtımı sağlayan, mavi renkli haddeden çekilmiş polistren sert köpük ısı yalıtım levhasıdır.

iç cephe yalıtım malzemesi Mavikale blue’safe STYROFOAM IB

Alçı karton levha, iki yüzeyi karton kaplı, düzgün yüzeyli, hafif, kolay işlenebilen ve nefes alabilen bir malzemedir. 2.65 m boyunda ve 1.20 m enindeki STYROFOAM IB levhalarının alçı karton levhalarla birbirlerine yapıştırılıp preslenmesinden elde edilen BLUE’S Alçı sisteminde ısı yalıtım levhaları 20, 25, 30, 40, 50, 60 mm kalınlıkta üretilmektedir. İçten ısı yalıtımı için kullanılan BLUE’S Alçı levhaları dış duvarların iç yüzeylerine, çatı mertek altlarına monte edilerek veya ısıtılmayan zemin tavanlarına hızlı bir şekilde yapıştırılarak uygulanabilir

iç cephe yalıtım malzemesi Mavikale blue’safe STYROFOAM IB Uygulama Örneği

 

 blue safe mavikale yalitimli alcipan

Alçıpan kaplı mavikale ile iç cephe ısı yalıtımı sistem detayı

1. Kaba Ve ince olarak Geleneksel Sıva
2. Donatı Filesi Veya Galvaniz Rabıtz Teli
3. SHAPEMATE IB mavi kale dış cephede kullanılmak üzere ürettiği malzeme
4. BLUE’s Dübel (WALLMATE Kalıp Içine Konursa Dübele ve yapıştırma Harcına Gerek kalmaz)
5. Döşeme Kaplaması (parke, seramik gibi)
6. Harç(döşeme kaplamasını yapıştırmak için)
7. Betonarme Veya Asmolen Döşeme
8. Yapıştırma Alçı (iç cephe ısı yalıtımı için duvara ile levha arasına sürülür))
9. BLUE’s Alçı (yalıtım özelliği ile üretilen alçıpan)

iç cephe yalıtım malzemesi Mavikale blue’safe STYROFOAM IB iç cepheye Uygulama Tavsiyeleri

BLUE’S Alçı’nın Duvarlara İçten Uygulanması

Yapıştırma yapılacak yüzey sabit, temiz, tozdan arındırılmış ve kuru olmalıdır. BLUE’S Alçı levhaları uygun bir testere ile ölçüsüne uygun kesilerek hazır hale getirilir.

  • iç cephe mantolama Mavikale BLUE’S Alçı levhalarının arka yüzeylerine, üst ve alt kenarlarına paralel olarak sürekli-şerit halinde, ortalara noktasal-öbek halinde özel yapıştırma alçısı sürülür (Resim 1).
  • iç cephe mantolama Mavikale BLUE’S Alçı levhaları duvara kuvvetlice bastırılarak, mastar ve terazi yardımıyla düşey teraziye alınıp yapıştırılır (Resim 2).
  • iç cephe mantolama Mavikale Yapıştırma işleminden sonra ek yerlerine file bandı yapıştırılıp derz dolgu alçısı uygulanır (Resim 3).
  • iç cephe mantolama Mavikale Son kat saten alçı yapılmasından sonra boyaya hazır yüzey elde edilir (Resim 4).

iç cephe mantolama Mavikale BLUE’S Alçıpan’ın Ahşap Çatılarda Merteklere Alttan Uygulanma şekli

  • iç cephe mantolama Mavikale BLUE’S Alçıpan levhalar uygun bir testere ile kesilerek montaja hazır hale getirilir ve mertek altlarına oturtularak borazan vidalar yardımı ile merteklere tesbit edilir.(Resim 5)
  • iç cephe mantolama Mavikale BLUE’S Alçı levhalarının birleşme yerlerinden file bandı yapıştırılıp dolgu alçısı uygulanır. Son kat saten alçı yapılmasından sonra boyaya hazır yüzey elde edilir.

Yapıştırma işlemine duvarın köşesinden başlanmalıdır. Levhaların yapıştırılması sırasında, yanlardan taşarak, levha birleşim derzlerinde ısı köprüsü oluşturacak yapıştırıcı kalıntıları kurumadan temizlenmelidir.

Mardav, ic cephe mantolama Mavikale  BLUE’S Alçı Sistemi’ni eğitimli, sertifikalı ve uygulamacı bayileri üzerinden tüketicilerine sunmaktadır.

Sizde Bu ürüne Ahmet Keskin Aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

 

harç nasil sürülür
Resim 1

alçipan nasil yapistirilir
Resim 2

derz nasil doldurulur
Resim 3

alçipan boyaya nasil hazirlanir
Resim 4

alçıpan tavana nasil sabitlenir
Resim 5

iç cephe yalıtım malzemesi Mavikale blue’safe STYROFOAM IB

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Yardım istermisiniz?
Merhaba
iç cephe ısı yalıtımında mavikale Blue’s Alçıpan levha kullanılması ile ilgili bilgi almak istermisiniz?