izocam cam yünü (taş yünü) yalıtım malzemesi

izocam taş yünü
iZOCAM CAM YÜNÜ

* Yerli olarak temin edilen, inorganik hammadde olan silis kumunun 1200ºC – 1250ºC’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.
* Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir.
* Isı yalıtım, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliğide sağlemektedır.
* Isı iletkenlik beyan değeri λ≤0,040/mK’dir
* Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=1’dir

* Kullanım sıcaklığı -50 / +250ºC aralığındadır. Bağlayıcısız cam yünü ürünler 500°C’ye kadar kullanılabilmektedir. Ayrıca -200 / +400ºC aralığında kullanılan özel cam yünü ürünler de üretilebilmektedir.
* Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz
* Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve pas yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmez

* Higroskopik ve kapiler değildir.
* Alman Normu olan DIN 4102’ye ve Türk Standardı TS EN 13501-1’e göre ”yanmaz malzemeler” olan A sınıfındandır.
* Saint – Gobain Isover, Fransa TEL Lisansı ile üretilmektedir.
* BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği  Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
* TS 901 – 1 EN 13162 Standardına tabi izocam Camyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (89/106/ EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.

KALİBEL

izocam kalibelizocam Kalibel, eski ve yeni yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlanması amacı ile uygulanır. izocam Kalibel, yüksek birim ağırlıkta sert camyünü levhadan arada alüminyum folyo bulunan, 12.5 mm. kalınlığında alçı plakanın birleşmesinden meydana gelen kompozit bir üründür.

Levhalar, buhar kesicili olarak imal edilmektedir. Kalibel, dış duvarların içten giydirilmesi şeklinde uygulanır.

izocam Kullanım Alanları:

– Dış Duvarlar: Beton veya tuğla dış duvarların iç yüzünden ısı ve ses yalıtımı sağlamak maksadı ile kullanılır. Konut, ticari yapı, sanayi ve okullarda geniş uygulama alanı vardır.
– Bölme Duvarlar: İç bölme duvarlarında, merdiven ve asansör boşluklarının ses yalıtımında kullanılır.
– Ahşap Karkas Yapılar: Ahşap karkas yapıların iç giydirilmesinde kullanılır.
– Isıtılan ve kullanılan çatı katlarının ısı ve ses yalıtımı amacı ile eğimli çatı yüzeylerinde alttan uygulanır.

ÇATI ŞİLTESİ

izocam cam yünü çatı şiltesiizocam cam yünü çatı şiltesi

izocam Çatı Şiltesi, çıplak olarak imal edilir.

Cam yününün  özelliklerinden dolayı uygulama sırasında yırtılmaz, fire vermez. Her türlü ahşap ve metal çatıya kolaylıkla uyum sağlar. Hafif olduğundan, çatıya çıkartılması ve kesilerek uygulanması çok kolaydır. Çatı Şiltesi ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımıyla yakıt sarfiyatını önemli ölçüde azaltır. Açık gözenekli elyaf yapısı ile ses yalıtımı, yanmaz özellikteki camyünü sayesinde ise yangın güvenliği sağlar.

Kullanım Alanları:

Kullanılmayan çatıların ısı ve ses yalıtımında, döşemeye serilmek sureti ile uygulanır. Uygulamada şiltenin üstü kesinlikle örtülmemelidir.

RULOPAN
izocam rulo panizocam rulo pan uygulama
izocam Rulopan, her iki yüzü camtülü kaplı olarak imal edilir. Camyününün ve yüzey kaplama malzemesinin özelliklerinden dolayı uygulama sırasında yırtılmaz, fire vermez. Her türlü ahşap ve metal çatıya kolaylıkla uyum sağlar. Hafif olduğundan, çatıya çıkartılması ve kesilerek uygulanması çok kolaydır. Rulopan ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımıyla yakıt sarfiyatını önemli ölçüde azaltır. Açık gözenekli elyaf yapısı ile ses yalıtımı, yanmaz özellikteki camyünü sayesinde ise yangın güvenliği sağlar.

Kullanım Alanları:

Kullanılmayan çatıların ısı ve ses yalıtımında, döşemeye serilmek sureti ile uygulanır. Uygulamada şiltenin üstü kesinlikle örtülmemelidir.

MERTEK ARASI ŞİLTESİ

izocam mertek arası şiltesi

izocam Mertek Arası Şiltesi, bir yüzü alüminyum folyo kaplı olarak üretilir. Folyonun her iki yanında uygulama kolaylığı sağlaması amacıyla 5 cm.lik flap bulunmaktadır. Bu flaplar sayesinde şilte mertek alınlarına, zımbalama veya çivileme yoluyla çok kolay tespit edilir. Özel işçilik gerektirmez, zaman kaybettirmez. Elastik oluşu nedeniyle boşluklara iyi yerleşir, kolay kesilir, her parçası değerlendirilir. Mükemmel buhar difüzyon direncine sahip alüminyum folyo ile kaplanmış olup, kullanılan mekanlarda buhar kesici ihtiyacını da sağlar. Yapının ömrü boyunca ses ve ısı yalıtım görevini sürdürür.

Kullanım Alanları:

–         Mertek Arası Şilteleri, kullanılan ve ısıtılan çatı katlarının ısı ve ses yalıtımı amacıyla üretilen tek malzemedir.

ASMA TAVAN

izocam asma tavan cam yünüizocam Asma Tavan dekoratif, çok yönlü bir asma tavandır. Yarı sert camyünü levhalarının bir yüzünün PVC veya Dekoratif Camtülü kaplanması ile elde edilmiştir.
Dekoratiftir, hafiftir, kırılmaz, darbe ve titreşimlerden etkilenmez, kolay takılır, kolay sökülür, kolay temizlenir, alev almaz, uzun ömürlüdür, ısı yalıtımı sağlar, ortamın akustiğini düzenler, gürültüyü emer, konuşmaları anlaşılır kılar.

Kullanım Alanları:

– Her türlü büro ve işyerlerinde,
– Her türlü sanayi yapılarında,
– Alışveriş merkezleri, konferans salonları, oteller, eğitim yapıları, spor salonları ve benzerlerinde hem dekoratif olarak hem de ses ve ısı izolasyonu maksadı ile kullanılır.
– izocam Asma Tavan, aşırı iç nem ve sıcaklığa sahip bazı sanayi bölümlerinde; hamam, çamaşırhane gibi yerlerde kullanılmamalıdır.

DUPAN
izocam dupan
izocam Dupan her iki yüzü camtülü kaplı ve silikonlu olarak imal edilir. Dupan Levhaları, nemi ve suyu reddedici özelliği dolayısıyla, bina dış kaplama yüzeyinde ortaya çıkabilecek bir hasardan meydana gelebilecek bir su sızıntısı dahi, bünyesine kabul etmeyerek, daima kuru kalmasını ve bunun sonucu yalıtım özelliğinin etkilenmemesini sağlar. Her iki yüzünün camtülü kaplı olması nedeniyle, tutulması ve uygulanması daha kolaydır. Dupan Levhalarıyla en hızlı şekilde, en az yer kaybı ile en yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlanır. Dupan Levhaları kolay kesilir, uygulamada zayiat vermez, her parçası değerlendirilir, elastik oluşu nedeniyle boşluklara iyi yerleşir, uygulanması çok kolaydır. Bu sayede süratli montaj imkanı sağlanarak, işçilikten tasarruf edilir.

Kullanım Alanları:

–    Dış Duvarlar: Beton veya tuğla dış duvarlarda iki duvar arasında su itici, silikonlu ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak,
– Hafif Bölme Duvarlar: Çift cidarlı sandviç alçı duvar panoları arasında ses ve ısı yalıtım malzemesi olarak,
– Akustik amaçlı, çeşitli kaplamalar arkasındaki uygulamalarda,
– Çeşitli sıcaklık kaynaklarında ısı tutucu ve yansıtıcı olarak .

CEPHEPAN
izocam dış cephe giydirme taş yünüizocam dış cephe giydirme taş yünü uygulama
izocam Cephepan bir yüzü siyah camtülü kaplı ve su itici olması için silikonlu olarak cam yününden imal edilir.

izocam Cephepan, kolay kesilir, uygulamada zayiat vermez, her parçası değerlendirilir. Elastik oluşu nedeniyle boşluklara iyi yerleşir, kolay monte edilir ve fiziksel özellikleri zamana bağlı olarak kaybolmaz, yapının ömrü boyunca ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Kullanım Alanları:

izocam Cephepan, dış cephe cam kaplamaları arkasında, su itici silikonlu yalıtım malzemesi olarak ısı ve ses yalıtımı amacı ile kullanılır.

YALI CAMYÜNÜ

izocam yalı cam yünüYalı baskısı sistemlerinde ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla üretilen camyünü levhadır. izocam Yalı yüksek ısı ve ses yalıtım değerlerine sahiptir, camyünü olduğu için yalıtımda yangın güvenliği sağlamaktadır.

Kullanım Alanları:

– Yalı baskısı sistemlerinin su basman seviyesinin üzerindeki bölümlerinde ısı ve ses yalıtımı amacı ile kullanılır.

DUVAR LEVHASI

izocam duvar levhası

izocam Duvar Levhaları, su geçirmez ve suyu reddeden bir özellikte, çıplak olarak imal edilmiştir.

izocam Duvar Levhası, nemi ve suyu reddedici özelliği dolayısı ile, bina dış kaplama yüzeyinde ortaya çıkabilecek bir hasardan meydana gelebilecek bir su sızıntısnıı dahi bünyesine kabul etmeyerek, daima kuru kalmayı ve bunun sonucu yalıtım özelliğinin etkilenmemesini sağlar.

Kullanım Alanları:

–         İki duvar arasında su itici, silikonlu ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak.
– Çift cidarlı sandviç duvar panolarında.
– Akustik amaçlı uygulamalarda.

OPTİMUM

izocam optimumizocam optimum uygulama

izocam Optimum Sistem, dış duvarların iç yüzeyinde, ara bölme duvarlarda ve tavanlarda ısı ve ses yalıtımı amacıyla uygulanan, bir yüzü kraft veya uygulama yerine göre iki yüzü camtülü kaplı, açıldığında levha formunu alan camyünü şilte, tavan, döşeme ve duvara montajını sağlayan U ve C profilleri, bağlantı elemanları ve pencere aksesuarından oluşan yalıtım sistemidir. izocam Optimum Camyünü Şilte, naylon ambalajda rulo halinde, profiller balya halinde, bağlantı elemanları ve pencere aksesuarları torba içinde piyasaya sunulmaktadır.

Faydaları:

– Sistem, birbirini tamamlayıcı şekilde özel olarak tasarlandığından uygulama süresi kısadır.
– İçerden uygulanan diğer yalıtım sistemlerine göre ekonomiktir.
– Sistemde kullanılan profillerin birbirine eklenebilir olma özelliği ile fire asgari olmaktadır.
– Duvar yüzeyinin düzgün olmadığı yerlerde uygulama yüzeyindeki bozuklukları giderme ve uygulamayı şaküle getirme imkanı vermektedir.
– Sistemdeki camyünü, yüksek ısı ve ses yalıtım değerleri sağlamaktadır.
– Yanmaz yalıtım malzemesi camyünü ile içten yalıtımda yangın güvenliği de sağlanmaktadır.
– Sistem sıva gerektirmediğinden hızlı ve kuru bir uygulama yapılmaktadır.
– izocam Optimum sistem ile duvar arasına elektrik ve benzeri tesisatlar kolaylıkla gizlenebilmektedir.
– Sistemin hafifliği, uygulama kolaylığı sağladığı gibi, bina yükünü de azaltmaktadır.

Kullanım Alanları:

–         Dış duvarlarda her türlü duvar ve betonarme elemanın iç yüzeyinde
– İç bölme duvarlarda ve komşu duvarlarda
– Merdiven ve asansör boşluklarına bitişik duvarlarda
– Ahşap karkas yapıların içten giydirilmesinde
– Hafif ara bölme duvarlarda
– Tavanlarda

iZOPAN
izocam izopan
izocam İzopan; bir yüzü yansıtıcı alüminyum folyo kaplı, camyününden üretilmiş sert levhalardır. Radyatör arkasına yerleştirilir. Camyünü Levha iletimle ve taşınımla olan ısı kayıplarının azaltılmasının ve alüminyum folyo ısı ışınımının tekrar içeri yansıtılmasını sağlar. Radyatörlerin arkasındaki dış duvarlar genellikle ince yapıldığı için, radyatörlerden çıkan sıcaklık kolaylıkla dışarı kaçar ve ısı kaybı bu noktalarda büyük olur. Radyatörlerle duvar arasına yerleştirilen izopan levhalar bir yandan sıcaklığın dışarı kaçmasını önlerken, diğer yandan üzerindeki alüfolyo da sıcaklığın iç ortama yansımasını sağlar.Aynı şekilde soba arkasına yerleştirilen İzopan levhalar sıcaklığın oda içinde kalmasını sağlar. Ayrıca İzopan levhalar, sobaya yakın durumdaki mobilya ve mefruşatın yüksek sıcaklık ve ısı ışınımından zarar görmesini önler.

Kullanım Alanları:

Radyatör arkası, soba arkası, fırın arkası, çeşitli sıcaklık kaynaklarında ısı tutucu ve yansıtıcı olarak.

AKUSTİK

izocam akustikizocam akustik uygulamaizocam akustik ölçüizocam Akustik, havalandırma ve klima kanallarında içten ses ve ısı yalıtımı amacıyla bir yüzü çıplak veya camtülü kaplı, bir yüzü akrilen kaplı siyah renkli camyünü şiltedir. Özel elyaf yapısı ve akrilen kaplama sayesinde düşük yoğunluklu şilte şeklinde paketlenmesine rağmen, paket açıldığında malzeme levha şeklini alabilmektedir. Yine özel yapısı ve akrilen kaplama sayesinde oldukça esnek bir yapıya sahiptir ve yüksek hava hızlarına dayanabilmektedir.

Kullanım Alanları:

izocam Akustik, hava kanallarının içten ses ve ısı yalıtımı, yangın güvenliği amacıyla kullanılır.

KLİMA ŞİLTESİ

izocam klima şiltesi

izocam Klima Şiltesi, klima kanallarının dıştan ısı yalıtımını sağlamak amacı ile imal edilmiş, camyünü şiltedir.

Klima Şiltesi’nin sahip olduğu alüminyum folyo ile kaplama, buhar geçişine karşı en yüksek direnci oluşturur.

Özellikle soğuk yalıtımda, bu kaplamaya sahip olmayan yalıtım malzemelerine oranla, zaman içinde geçen su buharının yoğuşması ve yalıtımın bozulması tehlikesine karşı kesin bir güvence sağlar. Kendinden yapışkanlı özel tespit pimleri sayesinde hızlı ve kolay bir uygulama sağlanır.

Kullanım Alanları:

izocam Klima Şilteleri, havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

KLİMA LEVHASI

izocam klima levhasıizocam klima levhası uygulama

izocam Klima Levhaları, klima kanallarının dıştan veya içten ısı ve ses yalıtımını sağlamak amacı ile üretilmiş yarı sert levhalardır. Çıplak veya bir yüzü sarı camtülü, siyah camtülü ya da alüminyum folyo kaplı olarak üretilmektedir.

Klima Levhası’nın sahip olduğu alüminyum folyo kaplama, buhar geçişine karşı en yüksek dirence sahiptir. Özellikle soğuk yalıtımında, bu kaplamaya sahip olmayan yalıtım malzemelerine nazaran, zaman içinde buhar yoğuşması ve yalıtımın bozulması tehlikesine karşı kesin bir güvence sağlar. Ancak bunun için alüfolyo ek yerlerinin dikkatle ve hava geçirimsiz bir şekilde yapıştırılması gerekir. Isı yalıtımı ile birlikte ses yalıtımının da önemli olduğu havalandırma kanallarında, içerden uygulanacak camtülü kaplı Klima Levhaları ısı ve ses yalıtımını aynı anda, en iyi şekilde gerçekleştirir.

Kullanım Alanları:

izocam Klima Levhaları, hava kanallarının içten veya dıştan ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanılır. Özellikle içten yapılan yalıtımlarda, havanın akışı sırasında ortaya çıkacak gürültü yutularak tesisatın sessiz çalışması sağlanır.

PREFABRİK KLİMA KANALI

izocam prefabrik klima kanalı

izocam Prefabrik Klima Kanalları, dış yüzü buhar geçirimsiz aluminyum folyo, iç yüzü yüksek hızlı hava akımına dirençli siyah camtülü veya iki yüzü alüminyum folyo kaplı, sert camyünü levhalardan oluşmaktadır.

Çok hafiftir, kolay kesilir ve monte edilir, her türlü menfez ve bağlantılar kolaylıkla monte edilir, tüm ebatlarda kanal kesiti teşkil etmek mümkündür, her türlü kanal kesit değişmeleri, redüksiyon, pantolon, omega ve dirsek teşkili çok kolaydır, ısı yalıtımı ile birlikte ses yalıtımını da aynı anda mükemmel şekilde gerçekleştirir, yangın güvenliği sağlar, işçilikten, maliyetten, zamandan, enerjiden tasarruf sağlar, diğer benzeri klima kanallarına göre izocam Prefabrik Klima Kanalı daha ucuzdur, kenarlarının binili olması sayesinde uygulama kolaylığı sağlar.

Batı Avrupa’da, Amerika’da ve Avusturalya’da da yaygın olarak kullanılmaktadır. izocam Prefabrik Klima Kanalı, titreşimleri yutması özelliği ile tesisatın sessiz çalışmasını sağlaması ve yanmaz oluşu sayesinde yangın güvenliği bakımından, çok katlı yapılarda ve genel mekanlarda özellikle tercih nedeni olmaktadır.

Kullanım Alanları:

izocam Prefabrik Klima Kanalı, klima ve havalandırma kanalına ihtiyaç gösteren bütün yapılarda (ticaret merkezleri, restoranlar, konferans salonları, gösteri merkezleri, eğitim binaları) güvenle uygulanabilme imkanına sahiptir.

PREFABRİK BORU
Prefabrik Boru – izocam; ısıtma, soğutma ve soğuk su borularının yalıtımı amacıyla yüksek birim ağırlıkta camyününden imal edilmiş 1,20 m boyunda borulardır.

Prefabrik Boru – izocam montaj olanağı sağlamak üzere boyuna kesiktir. Buhar kesici gerektiren yerlerde kullanılmak üzere, alüminyum folyo kaplı çeşitleri de mevcuttur. Alüminyum folyo kaplı Prefabrik Boru – izocam’lar, ek yerine boyuna olarak 5 cm. bindirme payına sahiptir. Bu pay üstünde yapışkanlı özel bant bulunmaktadır.

Kullanım Alanları:

Sanayi boruları, kalorifer tesisatları, merkezi ısıtma tesisatları, soğuk su borularında ısınmaya karşı, güneş enerjisi tesisatları, boruların terlemeye karşı korunması, yüksek basınçlı su borularında titreşime ve sese karşı, boruların donmaya karşı korunması.

KOLLEKTÖR ŞİLTE VE LEVHASI

izocam güneş kollektör koruyucuGüneş kollektörleri için özel ebatlarda üretilen Camyünü Kollektör Şiltesi, istenilen durumda özel olarak siyah renkte de imal edilebilmektedir. Naylon ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır.

Kullanım Alanları:

Kollektörlerde güneş ışınımı gelmeyen alt ve yan yüzeyler ile sıcak suyun depolandığı hacimlerde ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

VANA CEKETİ
izocam vana ceketiBağlayıcısız imal edilen beyaz camyünü şilte veya taşyünü sanayi şiltesi kullanılmış, her iki yüzü silikonlu cam kumaşı kaplı, vanalar için özel üretilmiş yalıtım ceketidir.

Kullanım Alanları:

Kapalı ya da açık ortamlardaki DIN, ANSI, API Standardlarında üretilmiş bütün vana (pistonlu, küresel, kelebek vana vb…) ve pislik tutucuların ısı yalıtımında kullanılır.

İĞNELENMİŞ CAM YÜNÜ ŞİLTE

izocam İğnelenmiş Camyünü Şilte, özel bir yöntemle bağlayıcısız olarak beyaz renkte imal edilir. Faydaları şu şekilde özetlenebilir: Bağlayıcısız olarak üretildiğinden daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir.

Kullanım Alanları:

Özel olarak fırınlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş bir üründür. Bağlayıcı kullanılmadığından fırınların ilk kullanımlarında koku meydana getirmez.

TAŞ YÜNÜ

Yerli olarak temin edilen inorganik hammadde olan bazalt taşının 1350°C-1400°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.
– Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir.
– Isı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik düzenleme ve yangın yalıtımı maksadıyla kullanılmaktadır.
– Isı iletkenlik beyan değeri λ≤ 0,040 W/mK’dir.
– Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=1’dir.
– Kullanım sıcaklığı -50/+600, -50/+650°C aralığındadır.
– Sıcağı ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz.
– Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemez.
– Higroskopik ve kapiler değildir.
– TS EN 13501-1’e göre “yanmaz malzemeler”olan A sınıfındandır.
– Saint-Gobain Isover Grünzweig+HartmannAlmanya Sillan Lisansı ile üretilmektedir.
– BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
– TS 901-1 EN 13162 Standardına tabi izocam Taşyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmenliği (89/106/EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.

TERAS  ÇATI LEVHASI

izocam teras çatı levhasıizocam Taşyünü Çatı Levhaları çıplak ve/veya bitüm kaplı, yüksek yoğunlukta, taşıma gücü yüksek taşyünü levhalardır.

Bitümlü Teras Çatı Levhaları’nın bir yüzü, sıcakta eriyen bir film tabakası tarafından korunan bitüm emdirilmiş camtülü kaplıdır. Bu kaplama, üzerine gelecek su yalıtım katmanı için sağlıklı bir yapışma yüzeyi sağlamaktadır.

İnce polipropilen film tabakasının şalümo alevi ile yakılmasından sonra, ayrıca bir yapıştırıcı bitüm tabakasına gerek kalmadan, son su kesici tabaka rahatlıkla Taşyünü Bitümlü Teras Çatı Levhası üzerine yapıştırılarak uygulanmaktadır.

Bu sistemin sağladığı üstünlükler şunlardır:

– Hava şartlarına bağımlı kalınmadan ısı ve su yalıtımı yapılabilmektedir.
– Şalümo alevi ile yapıştırma, yalıtım uygulamalarına hız kazandırmakta ve zamandan büyük tasarruf sağlanmaktadır.
– Su yalıtımı uygulamalarında çok defa sorun oluşturan bitüm hazırlama işlemi ortadan kalkmaktadır.
– Taşyünü Bitümlü Teras Çatı Levhaları çağdaş ısı ve su yalıtımı uygulamalarını temsil etmektedir.

Kullanım Alanları:

Metal, beton ve ahşap teras çatıların ısı yalıtımı ve yangın güvenliğini sağlamak amacıyla.

YÜZER DÖŞEME LEVHASI

izocam yüzer döşemeizocam yüzer döşeme uygulamasıizocam Taşyünü Yüzer Döşeme Levhaları, çıplak olarak imal edilmiş yüksek birim ağırlıkta, yüksek mekanik mukavemeti olan, taşyünü levhalardır.

Kullanım Alanları:

– Taşyünü Yüzer Döşeme Levhaları ısı ve ses yalıtımı maksadı ile yüzer şap altında kullanılmak üzere imal edilir.
–  Levhaların yüksek mekanik mukavemeti her çeşit ve eğimdeki uygulamalarda, taşıyıcı döşemelerin üzerinde ve hareketli yüklerin altında, kat aralarında kullanılmasını mümkün kılar.

DIŞ CEPHE LEVHASI

izocam dış cephe levhasıizocam Taşyünü Dış Cephe Levhaları bir yüzü çıplak alüminyum folyo veya siyah camtülü kaplı olarak imal edilmiştir.

Dış Cephe Levhaları TS EN 13501-1’e göre “yanmaz malzemeler”olan A sınıfındandır.

Kullanım Alanları:

–  Giydirme cephe sistmelerde, cam, granit, mermer, alüminyum vb. cephe kaplamalarının arkasında ısı ve ses yalıtımı, havalandırmalı cephelerde yangın güvenlği maksadıyla kullanılmaktadır.

MANTO TAŞYÜNÜ

izocam mantolama taş yünüizocam Manto Taşyünü, sıvalı dış cephe sistemleri için özel olarak üretilen çıplak taşyünü levhadır.

Kullanım Alanları:

Manto Taşyünü, dış duvarların dıştan sıva altı yalıtım uygulamalarında ısı ve ses yalıtımıyla, cephelerde yangın güvenliği maksadıyla kullanılır.

YALI TAŞYÜNÜ

izocam yalı taş yünüYalı baskısı sistemlerinde  ısı ve ses yalıtımı, yangın güvenliği maksadıyla üretilen taşyünü levhadır.

Kullanım Alanları:

–    Yalı baskısı sistemlerinin su basman seviyesinin üzerindeki bölümlerinde ısı ve ses yalıtımı, yangın güvenliği amacıyla.

ARA BÖLME LEVHASI

izocam ara bölme levhasıizocam ara bölme levhası uygulamaizocam Taşyünü Ara Bölme Levhaları çıplak olarak imal edilmiştir.

Kullanım Alanları:

–  Hafif ara bölme duvarlarda
– Dış duvarların içten yalıtım uygulamalarında
– Merdiven ve asansör boşluklarında
– Komşu duvarlarda

————————————

KALİBEL
izocam kalibel izocam Kalibel, eski ve yeni yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlanması amacı ile uygulanır. izocam Kalibel, yüksek birim ağırlıkta sert taşyünü levhadan arada alüminyum folyo bulunan, 12.5 mm. kalınlığında alçı plakanın birleşmesinden meydana gelen kompozit bir üründür.

Levhalar, buhar kesicili olarak imal edilmektedir. Kalibel, dış duvarların içten giydirilmesi şeklinde uygulanır.

Kullanım Alanları:

–   Dış Duvarlar: Beton veya tuğla dış duvarların iç yüzünden ısı ve ses yalıtımı sağlamak maksadı ile kullanılır. Konut, ticari yapı, sanayi ve okullarda geniş uygulama alanı vardır.
– Bölme Duvarlar: İç bölme duvarlarında, merdiven ve asansör boşluklarının ses yalıtımında kullanılır.
– Ahşap Karkas Yapılar: Ahşap karkas yapıların iç giydirilmesinde kullanılır.
– Isıtılan ve kullanılan çatı katlarının ısı ve ses yalıtımı amacı ile eğimli çatı yüzeylerinde alttan uygulanır.

SANAYİ LEVHASI

izocam sanayi levhasıizocam Taşyünü Sanayi Levhaları sanayi tesislerinde yüksek sıcaklıklara dayanım gerektiren düzgün yüzeylerin ısı, ses ve yangın yalıtımı amacıyla kullanılır. Ayrıca esnek yapısı sayesinde makina ve tesisatta oluşabilecek titreşimleri de yutar.

Kullanım Alanları:

Her türlü sanayi tesisinde çok yüksek derecedeki sıcaklıklarda ve yangın yalıtımında kullanılır. (Kazan, elektrofiltre, kanal, çelik konstrüksiyon yapılar -yangına karşı-, çift cidarlı kaplar, etüvler v.b.)

SANAYİ ŞİLTESİ

izocam sanayi şiltesi

izocam Taşyünü Sanayi Şilteleri yüksek sıcaklıklardaki makine ve tesisat ile yapıların ısı, ses ve yangın yalıtımı amacıyla kullanılır. Sanayi Şilteleri galvanizli rabitz tel ile dikilmiştir. Taşyünü Sanayi Şilteleri’nin diğer özelliği, bu tesislerde kaçınılmaz olarak ortaya çıkan titreşimleri, yüksek esnekliği sayesinde yutabilmesidir.

Kullanım Alanları:

Her türlü sanayi tesisinde ve proses ekipmanlarında (Kazan, tesisat, egzoz boruları, gemi iç tesisatı, elektrofiltre, kanal, çelik konstrüksiyon yapılar -yangına karşı-, çift cidarlı kaplar, etüvler v.b.) ısı, ses yalıtımında ve yangın güvenliği amacıyla kullanılır.

GEMİ ŞİLTELERİ

izocam gemi şiltesi

izocam gemi şiltesi uygulamaMarine Firebatts 32 (MF 32), Marine Wired Mat 80 (MWM 80) ve Marine Wired Mat 125 (MWM 125) olmak üzere üç farklı tipte çıplak veya alüminyum folyo kaplı taşyünü şiltedir.
MF 32 bir yüzeyi alüminyum folyo kaplı, MWM 80 ve MWM 125 rabitz teline dikili olarak üretilmektedir.

Kullanım Alanları:

–          Her türlü gemi ve deniz inşaatı
– Koferdam duvarları ve diğer yangın bölmeleri
– Yangın kapıları
– Gemi iç tesisatı

GEMİ LEVHALARI
izocam gemi levhası Marine Firebatts 45 (MF 45), Marine Fire Batts 110 (MF 110) ve Marine Slab 150 (MS 150) olmak üzere üç farklı tipte çıplak veya alüminyum folyo kaplı taşyünü levhadır.

Kullanım Alanları:

–  Her türlü gemi ve deniz inşaatı
– Koferdam duvarları ve diğer yangın bölmeleri
– Yangın kapıları
– Gemi iç tesisatı

PREFABRİK BORU

izocam prefabrik boruÇıplak veya alüminyum folyo kaplı, yüksek birim ağırlıkta taşyününden imal edilen borudur. Alüminyum folyo kaplı borular boyunca, ek yerinde 5 cm. bindirme payı olup, bu pay üzerinde kendinden yapışkanlı özel bant bulunmaktadır.

Kullanım Alanları:

250 °C ‘den yüksek sıcaklıktaki tesisatlarda enerji tasarrufu sağlanması ve personel korunmasında, soğuk veya sıcak tesisatların yangına karşı korunmasında kullanılır.

DÖKME TAŞYÜNÜ

izocam dökme taş yünü uygulamaDökme taşyünü 20 kg ‘lık naylon torbalarda piyasaya sunulmaktadır.

Kullanım Alanları:

– Fırın, etüv, vana ve flanş gibi Taşyünü Sanayi Şiltesi ve Levhasının kullanılamayacağı düzgün olmayan yüzeylerin, şekilsiz boşlukların tıkma yöntemi ile yalıtımında kullanılır.

EKSTRÜDE POLİSTEREN(XPS)

–   Polistiren hammaddesinden ekstrüzyon yolu ile üretilmektedir.
–   Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve basma mukavemetinde, değişikkenar ve yüzey şekillerinde levha olarak üretilebilmektedir.
–    Isı yalıtımı maksadıyla kullanılmaktadır.
–    Isı iletkenlik beyan değeri λ ≤ 0,035 W/mK’dır.
–    Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=90-100’dür.
–    Kullanım sıcaklığı -50/+75ºC aralığındadır.
–    %100 kapalı gözenekli homojen hücre yapısına sahip olup bünyesine su almamaktadır.
–    Kapiler emiciliği yoktur.
–    Basma dayanımı çok yüksektir.
–    TS EN 13501-1’e göre E sınıfındadır.
–    Owens Corning USA Hydrovac Lisansı ile üretilmektedir.
–    BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir

FOAMBOARD

izocam Foamboard, polistiren hammaddesinden ekstrüzyon yolu ile sert levhalar şeklinde üretilen, ısı yalıtım değeri yüksek, suyu ve nemi bünyesine geçirmeyen, % 100 kapalı gözenekli homojen hücre yapısına sahip, basma mukavemeti çok yüksek bir yalıtım malzemesidir.

izocam Foamboard, ısı köprülerini ortadan kaldıracak şekilde kenarları lamba profillidir, çürümez, dağılmaz. Her çeşit kesici aletle kolayca kesilir, ufalanmaz, fire vermez, hafiftir ve taşıma, işleme ve uygulaması kolaydır. Kolayca sökülebileceği için uygulama sonrası bakım imkanı verir.

Kullanım Alanları:

–          Yüksek basma mukavemeti ve bünyesine su almama özelliği, Foamboard’un ters teras çatı ve zemin yalıtım uygulamalarında kullanılmasını sağlar.
–  Bünyesine su almadığı için, toprak altında kalan bodrum duvarlarında, su yalıtımının dış yüzüne uygulanarak su yalıtımını korur ve toprak baskısına karşı yeterli direnç gösterir.
– izocam Foamboard dış duvarların dış yüzünden veya iç yüzünden ısı yalıtımı amacıyla, özellikle sıva altı uygulaması için kullanılır.

MANTO FOAMBOART

Polistiren hammadesinden ekstrüzyon yolu ile sert levhalar şeklinde üretilen, ısı yalıtım değeri yüksek %100 kapalı gözenekli homojen hücre yapısına sahip ekstrüde polistiren esaslı levhadır.

Kullanım Alanları:

–   Dış duvarların dıştan ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

YALI FOAMBOART

Yalı baskısı sistemlerinde ısı yalıtımı sağlamak amacıyla üretilen ekstrüde polistiren esaslı levhadır.

Kullanım Alanları:

–  Yalı baskısı sistemlerinin su basman seviyesinin altındaki ve üzerindeki bölümlerinde ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

FOAMBOARD PARKE ALTI

Foamboard Parke Altı, parke altlarında yüzey düzleştirici ve ayırıcı tabaka olarak kullanılan levha şeklinde XPS malzemedir. Kalınlığına bağlı olarak ısı yalıtımına katkı sağlar.

Kullanım Alanları:

Parke altlarında yüzey düzleştirici olarak.

EKSPANDE POLİSTREN(EPS)

Polistiren hammaddesinin, su buharı ile teması sonucu, hammadde granüllerinin içinde bulunan pentan gazının granülleri şişirmesi ve birbirlerine yapıştırması sonucu meydana gelmektedir.
–   Kullanım yeri amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde değişik kenar ve yüzey şekillerinde levha ve kalıp olarak üretilebilmektedir.
–    Isı yalıtımı ve ambalaj maksadıyla kullanılmaktadır.
–    Isı iletkenlik beyan değeri λ ≤ 0,040 W/mK’dir.
–    Su buharı difüzyon direnç faktörü μ = 20-100’dür.
–    Kullanım sıcaklığı -50/+75°C aralığındadır.
–    Kapiler emiciliği yoktur.
–    Asit ve baz kimyasallara dirençli olmasına karşın, baca gazları, metan grubu gazları, benzin grubu, eter, ester ve amin grubu kimyasallara karşı hassastır.
–    Güneşin mor ötesi ışınlarına karşı hassastır.
–    TS EN 13501-1’e göre E ve F sınıfındadır.
–    BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
–    TS 7316 EN 13163 Standardına tabi izocam EPS ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (89/106/EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.

İZOPOR LEVHA

Blok halde üretilen ve daha sonra rezistans teli ile istenilen boyutlarda kesilebilen ekspande polistiren levhadır. Naylon ambalajda piyasaya sunulmaktadır.

Kullanım Alanları:

– Dış duvarlar (Sandviç duvarlar)
– Soğuk hava depoları
– Ticari buzdolapları
– Dekorasyon işleri
– Soğutma sistemli araçlar

MANTO İZOPOR

Blok halinde üretilen ve 6 hafta ( 4 hafta blok 2 hafta levha) dinlendirilen, sıvalı dış cephe yalıtım sistemleri için TS EN 13499’a uygun şekilde özel olarak üretilen ekspande polistiren levhalardır. Naylon ambalajda piyasaya sunulur.

Kullanım Alanları:

Sıvalı dış cephe yalıtım sistemlerinde subasman seviyesinin üzerindeki bölümlerde ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

MANTO İZOPOR PLUS

TS EN 13499’a uygun şekilde, sıvalı dış cephe yalıtım sistemlerine için özel olarak üretilir. Standard EPS’lere göre ısı ileitm katsayısı daha iyidir. TS 825’e göre 035 grubundadır. Naylon ambalajda piyasaya sürülür.

Kullanım Alanları:

Sıvalı dış cephe yalıtım sistemlerinde subasman seviyesinin üzerindeki bölümlerde ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

YALI İZOPOR

Yalı Baskısı Sistemleri için özel olarak üretilmiş ekspande polistiren levhadır. Naylon ambalajda piyasaya sunulmaktadır.

Kullanım Alanları:

–  Yalı baskısı sistemlerinin su basman seviyesinin üzerindeki bölümlerinde ısı yalıtımı amacıyla .

iZOCAM TEKİZ ÇATI-CEPHE

izocam Tekiz Çatı Cephe Sistemleri yalıtımlı paneller veya tek kat saclardan oluşmaktadır.

Yalıtımlı paneller, formlandırılmış iki metal yüzey arasında yalıtım çekirdeği bulunan malzemelerdir. Isı, ses ve yangın yalıtımı ihtiyacı bulunan çatı ve cephelerde yaygın olarak kullanılırlar. Özellikle hızlı montaj ihtiyacı bulunan ve geniş açıklıkların örtülmesi gereken tüm yapılarda kullanılırlar. Yalıtımlı panellerde değişik tipte yalıtım malzemeleri kullanılır;

o    Taşyünü
o    Camyünü
o    Poliüretan

Yalıtımlı panelin taşıyıcılığını sağlayan kaplamalar değişik malzemelerden üretilebilirler;

o    Galvaniz sac
o    Aluminyum
o    PVC

Metal yüzeyler coil coating boya hattında RAL kataloğundaki tüm renklerde ve polyester, PVdF gibi değişik boya tiplerinde boyanabilirler.

Yalıtım ihtiyacı bulunmayan veya yerinde yalıtım uygulaması yapılacak uygulamalarda tek kat sac çatı ve cephe trapezleri kullanılır. Genellikle boyalı galvaniz sac veya aluminyumdan ve değişik kalınlıklarda imal edilirler.  Sac üzerine verilen desenler (hadve yükseklikliği, hadve genişliği vb.) taşıma yüklerini belirler.

BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği  Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.

KAUÇUK KÖPÜK

Kullanım yeri amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde boru ve levha olarak üretilebilmektedir.
–    Isı yalıtımı ve yoğuşma kontrolu maksadıyla kullanılmaktadır.
–    Isı iletkenlik beyan değeri λ ≤ 0,038 W/mK’dir.
–    Su buharı difüzyon direnç faktörü μ > 3000-7000’dir.
–    Kullanım sıcaklığı -60/+1050C aralığındadır.
–    Esnektir.
–    Kapalı gözeneklidir.
–    Güneşin mor ötesi ışınlarına karşı hassastır.
–    İngiliz Normu BS 476’ya Class 0 ve Class 1 sınıfındadır.
–    Armacell GmbH lisansı ile üretilmektedir.
–   BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.

POLİETİLEN KÖPÜK

Kullanım yeri amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde boru ve levha olarak üretilebilmektedir.
–    Isı yalıtımı ve yoğuşma kontrolu maksadıyla kullanılmaktadır.
–    Isı iletkenlik beyan değeri λ ≤ 0,040 W/mK’dir.
–    Su buharı difüzyon direnç faktörü μ > 5000’dir.
–    Kullanım sıcaklığı -45/+80°C aralığındadır.
–    Esnektir.
–    Kapalı gözeneklidir.
–    Güneşin mor ötesi ışınlarına karşı hassastır.
–    İngiliz Normu BS 476’ya Class 0 ve Class 1 sınıfındadır.

POLİMERİK BİTÜMLÜ MEMBRAN

Termoplastik APP esaslı polimerik bitümle kaplanmış camtülü taşıyıcılı veya polyester keçe taşıyıcılı su yalıtım örtüsüdür.

Alt yüzü polietilen, üst yüzü polietilen veya beyaz, kırmızı ve yeşil renklerde mineral ya da alüminyum folya kaplamalı olarak üretilmektedir. Rulo halinde piyasaya sunulmaktadır.

APP-Atactic polypropylene
PLC-Plastomerik camtülü taşıyıcılı
PLP-Plastomerik polyester keçe taşıyıcılı

iZOCAM ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

Asma Tavan Sistemleri

izocam; izocam Camyünü Asma Tavan Plakaları, izocam Tekiz ve Tacer Kaset Metal Asma Tavan Sistemleri, USG Mineral Elyaf Asma Tavan Plakaları ve USG DONN Asma Tavan Taşıyıcı Sistemleri ile birlikte sektöre kaliteli, güvenli ve doğru çözümler sunmaktadır.

Asma tavan seçimlerindeki estetik zerafet, monoton bir görünümün kırılarak kendi içerisindeki  seçimi yansıtmaktadır. Mekan kurgusundaki estetiğin en önemli öğelerinden biri olan asma tavanlarımızın seçim kriterleri, zarif seçimlerdeki ince duyarlılığı yansıtmaktadır.

Ancak güzel, zarif ve modern tavanların aynı zamanda belirli teknik işlevleri de sağlamaları gerekmektedir. Bu teknik işlevleri; yangına karşı koruma, akustik davranış, neme karşı dayanıklılık, darbe direnci, sismik kısıtlama, yük taşıma kapasitesi ve renk ve ışık yansıtma kabiliyetidir.

Aydınlatmada Asma Tavanlar…

Asma tavanlarda parlama veya yansıtma gibi bütünsel kriterlerin oluşumu teknik bir takım özellikler sonucunda kaplamanın doku ve vurgusunun sonucudur. Işık, mekanda oluşturulacak en önemli ve kurgusal niteliği yüksek malzemelerden biridir.

Gürültü Kontrolünde Asma Tavanlar…

Asma tavanlarda mekanlar arasında ses geçişini engellemek için hem estetik hem fonksiyonel çözümleri rahatlıkla kullanabilmekteyiz. Aynı zamanda sesin uzak noktalara kaliteli olarak taşınması ve gereksiz ses bozulmalarını engellemek için yine tavanları kullanmaktayız. Bu noktalarda sesi yansıtabilen asma tavan tipleri karşımıza çıkmaktadır.

Yangın Güvenliğinde Asma Tavanlar…

Yanıcı malzemeden oluşturulan bir asma tavan, kaçış alanlarına ulaşamadan akma yapacak ve kaçış yollarında engel teşkil edecektir. Ancak yangını belli bir zaman zarfında ilerlemesini engelleyecek kadar değere sahip malzemeler hem yangın yüküne ilave bir kuvvet kazandırmayacak, hem de kaçış için insanlara zaman tanımış olacaktır.

Isı Yalıtımında Asma Tavanlar…

Tavanlarda kullanılan asma tavan malzemesi ve üstünde kullanılacak ek yalıtım malzemeleri ile ısı geçişi zorlaştırılarak ısı iletim direnci artırılmakta, böylece oluşacak ısı geçişinin engellenmesi sağlanmaktadır. Aksi taktirde ısı yalıtımı açısından

Nem Direnci…

Aşırı sıcaklık, nem ve değişken iklimsel koşullar tavan sisteminin ömrünü kısaltabilir. Özel üretilen nem dayanımlı tavan panelleri aşırı sıcaklık ve neme gözle görülür sarkma olmadan direnç gösterir ve %99 relatif nem ve 40°C’ye kadar performans seçenekleri aralığında kullanılmaktadır.

izocam

5 comments

  1. iyi günler benim evimde rutubet olusmakta ve tavanda köselerden damlacıklar oluyor bunları onlemek için ne tavsiye edersiniz .çimdiden tesekurler

    5 katta oturuyorum ve bina 5 katlı

  2. Merhaba iyi günler…
    Ben evimin duvarına yan daireden ses gelmemesi için bir ürün arıyorum siz bana ne önerirsiniz acaba,bana birisi taş yünü yaptir duvara dedi faydası olur mu sizce?

Bir cevap yazın