izoder üyesi firma ile çalışmak

izoder
izoder

Değerli Uzman Uygulayıcımız,

iZODER in yalıtım sektörünü büyütmek ve tüketicilere yalıtım uygulamalarında finansman kaynağı sağlamak amacı ile başlattığı “Yalıtım Kredisi Projesi” iki yılı aşkın süredir devam etmektedir.

izoder Yalıtım kredisi projesinin bir başka amacı da sektörün en büyük sıkıntısı olan yanlış uygulamalar ve etik dışı davranışların önlenerek yalıtım sektörünün sağlıklı büyümesini sağlamaktır. izoder Bu sayede yasa ve standartlara uygun, etik kurallar çerçevesinde uygulama yapan firmaların sektörde daha fazla yer bulması sağlanacaktır.

iZODER Denetler

izoder Yapılan denetlemeler ve ele alınan şikayetler sonucu sektörde iZODER Uzman Uygulayıcı listesinde yer almamasına rağmen tüketicilere kendilerini iZODER üyesi ve/veya Uzman Uygulayıcısı olarak tanıtarak iş alan firmalar olduğu saptanmıştır. Bu davranışların önüne geçmek, gerçekten listemizde yer alarak sistemin öngördüğü kurallar çerçevesinde çalışan firmaların haklarını korumak adına yeni bir uygulamaya başlama kararı alınmıştır.

iZODER Denetledi

izoder Öncelikle bugüne dek sisteme dahil olan Uzman Uygulayıcılar bir incelemeye tabi tutulmuş ve sisteme dahil olan 1682 uygulayıcı firmadan yalnız 325 tanesinin Yalıtım Kredi Projesi’ne aktif olarak dahil oldukları görülmüştür. Bu proje kapsamında aktif olarak çalışan söz konusu 325 firmaya iZODER UZMAN UYGULAYICI KİMLİK KARTI verilecektir. izoder Kredi kapsamında çalıştığımız bankalar 15/Mayıs/2012 tarihinden itibaren kendisine kredi talebiyle gelen uygulayıcı firmalardan bu kartı talep edecek ve ancak kartı ibraz eden firmaların kredi uygulamasından faydalanması söz konusu olacaktır.

izoder Uzman Uygulayıcı listesine dahil olmuş ancak bugüne dek hiçbir kredi çalışmasında yer almamış firmalar ise izoder Yalıtım Kredisi ile aldıkları ilk projede bu kartı talep etme hakkına sahip olacaklardır.

1 Mayıs 2012 tarihinden başlamak kaydı ile 2012 yılı sonuna kadar 8 aylık sürede kredi çalışması yapmayan firmalar sene sonunda Uzman uygulayıcı listesinden çıkartılacak , 2013 yılından itibaren ise kredi kapsamında yılda en az 1 proje uygulamayan firmalar listeden çıkartılacaktır.

izoder Böylece sisteme dahil olarak yasa ve standartlar çerçevesinde, etik kurallara bağlı olarak çalışan uygulayıcı izoder firmaları sistem içinde korunacaktır. izoder Sisteme dahil olarak bu konuda aktif çaba gösteren izoder firmaları diğerlerinden ayrışacak, tüketici nezdinde de ayrıcalık kazanacaklardır.

Yine bildiğiniz üzere izoder 2013 senesinden itibaren sektörde izoder Yalıtım ustası olarak çalışacak kişilerde Mesleki Yeterlilik Sertifikası mecburiyeti getirilmiş olup ,  izoder Derneğimiz yürüttüğü Avrupa Topluluğu Voc-Test Projesi ile bu sertifika izoder merkezinin kurulumu sürecini 2012 senesi içinde tamamlamak üzere çalışmasını sürdürmektedir.
izoder Tanıtım kartına sahip Uzman Uygulayıcılarımız bu merkezde alacakları sertifika için vereceğimiz avantajlardan da yararlanabileceklerdir.

iZODER Dağıttı

izoder UZMAN UYGULAYICI KİMLİK kartları 100TL + KDV karşılığında kargo ile Uzman Uygulayıcılarımıza Mayıs Ayı’ndan itibaren gönderilecektir. Kartlarımızın arkasında 3 senelik vize bölümü mevcuttur. İlk sene için kartlar vizeli olarak gönderilecek , 1 yıllık geçerlilik süresi sonunda İZODER’ e ulaştırılarak Vize edilmesi sağlanacaktır.

izoder Getirilen yeni düzenlemelerin izoder Yalıtım Kredisi çalışmalarına aktif olarak dahil olan firmalara büyük avantaj ve kolaylık sağlayacağına inanıyor, izoder olarak çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla

(izoder tarafından yayınlanmıştır)

Bir cevap yazın